شرکت سبزی خشک آذرمهر شما را به خرید عمده انواع سبزی خشک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم

استفاده از سبزی خشک به عنوان راه حل موثر برای کاهش مضرات مواد غذایی

سبزی خشک

پیشگفتار

زمانی که صحبت  از سبزی خشک می کنیم.  احتمالا چیزی که به ذهن بیشتر افراد می رسد، نقش سبزیجات در ایجاد طعم های متفاوت و متنوع در غذاها می باشد. البته نقش سبزیجات در ایجاد طعم های متنوع و متفاوت بر هیچ کسی پوشیده نیست. اما منظور ما این است که مزیت سبزیجات تنها به وجود طعم های متنوع نیست، سبزیجات خشک دارای مزایای فراوانی هستند که در این مطلب قصد داریم تا با جزئیات بیشتری در مورد آن صحبت کنیم. یکی از مزیت های استفاده از سبزیجات خشک نقش آن ها در کاهش مواد زائد موجود در مواد غذایی می باشد. خیلی از مواد غذایی که ما مصرف می کنیم ممکن است دارای مضراتی باشند که سبب ایجاد مشکلات متابولیسمی و افزایش مواد زائد در بدن شود. در ادامه در مورد نقش سبزی خشک در کاهش مضرات مواد غذایی صحبت خواهیم کرد.

جعفری خشک
جعفری خشک

استفاده از سبزی خشک همراه مواد کربوهیدراتی

مواد کربوهیدراتی شامل قندهای ساده مثل قند، شکر و نبات هستند و هم می توانند شامل مواد کربوهیدراتی پیچیده باشند که شامل غلات مثل گندم و جو و نشاسته می باشد. هر دو دسته هنگامی که وارد بدن می شوند تبدیل به گلوکز شده و سبب افزایش قند خون می شوند. سپس با ترشح انسولین وارد سلول ها شده  که دو راه می توانند داشته باشند، یکی اینکه تبدیل به مواد ذخیره  شوند و دوم اینکه وارد پروسه ای سوخت و ساز سلولی شوند. معمولا کربوهیدرات های ساده سریعا وارد جریان خون شده و سریعا هم وارد سلول های می شوند. به دلیل اینکه مقادیر زیادی از آن ها وارد سلول ها  شده وارد پروسه ذخیره سازی می شوند. به همین دلیل استفاده از کربوهیدرات های ساده سبب افزایش وزن خواهد شد. در اینجا قصد داریم تا به شما راهکارهایی برای کاهش ذخیره سازی این نوع کربوهیدرات ها ارائه کنیم.

سبزی خشک
سبزی خشک

استفاده از نبات های طعم دار شده با سبزی خشک

نبات از جمله شیرین کننده هایی است که کاربرد فراوانی در بین ما ایرانی ها دارد. خیلی از افراد تمایل دارند تا بعد از غذاها نبات مصرف کنند. اما نکته منفی در مورد استفاده از نبات، این است که این شیرین کننده جزء کربوهیدرات های ساده بوده و مصرف روزانه آن می تواند سبب ایجاد اضافه وزن در افراد شود. برای حل این معضل ما به شما پیشنهاد می کنیم که در صورتی که قصد استفاده روزانه از نبات را  دارید، نبات ها را به صورت طعم دار شده با سبزیجات خشک استفاده کنید. ورود سبزیجات خشک همراه با کربوهیدرات های ساده سبب می شود که کربوهیدرات وارد شده وارد پروسه ای سوخت و ساز شده و در بدن ذخیره نشود. علت اصلی این موضوع وجود ماهیت گیاهی و قلیایی در سبزیجات می باشد.

استفاده از شکلات ها همراه دمنوش های سبزی خشک

خیلی از افراد عادت دارند که به صورت روزانه شکلات مصرف کنند، با توجه به اینکه شکلات هم داری مقادیر بالایی از کربوهیدرات ساده می باشد، استفاده روزانه از آن می تواند سبب ایجاد اضافه وزن در افراد شود. با توجه به این موضوع اگر جزء افرادی هستید که تمایل بالایی به خوردن شکلات دارید، پیشنهاد ما است که شکلات را همراه با دمنوش های سبزی خشک استفاده کنید. استفاده از دمنوش های سبزی خشک سبب افزایش متابولیسم بدن شده و مانع از ذخیره سازی کربوهیدرات های موجود در آن می شود.

استفاده از سبزی خشک همراه لبنیات

یکی از پیش غذا هایی که کاربرد فراوانی در بین ما ایرانی ها دارد، لبنیات می باشد. ما لبنیات را به اشکال گوناگونی استفاده می کنیم. خیلی از افراد تصور می کنند که استفاده از لبنیات دارای عوارض خاص نبوده و استفاده مقادیر زیادی از آن عارضه خاصی در بدن ما ایجاد نخواهد کرد. اما واقعیت این است که لبنیات دارای یک پروتئین خاصی به نام کاینزین هستند. وجود این پروتئین سبب افزایش التهاب و  اسید در جریان خون می شود. افزایش التهاب در بدن سبب آسیب به بافت های نرم بدن مثل غضروف ها خواهد شد. همچنین افزایش اسیدیته خون سبب کاهش اکسیژن رسانی به بافت ها و سلول های بدن می شود.

دمنوش سبزی خشک

دمنوش سبزی خشک

استفاده از سبزیجات خشک همراه لبنیات مزایای زیر را دارد.

  • سبزیجات خشک به دلیل تعدیل فعالیت سیستم ایمنی سبب کاهش التهاب در بدن شده که این موضوع سبب کاهش آسیب های وارده به بافت ها و سلول های بدن خواهد شد.
  • سبزیجات خشک به دلیل ماهیت گیاهی بودن سبب کاهش اسیدیته خون می شوند. بنابراین مصرف لبنیات همراه با سبزیجات خشک دو مزیت را دارد که شامل:
  • مانع را رسوب کلسیم بر روی بافت های نرم بدن مثل بافت اپیتلیال پوست و اندام هایی مثل کلیه و کبد می شود.
  • مانع را ایجاد اسیدیته در خون شده، و بنابراین اثرات سوء لبنیات را تا حد زیادی کاهش می دهند.

استفاده از سبزی خشک همراه مواد سرخ کردنی

همه ما تمایل بالایی به خوردن مواد سرخ کردنی داریم. واقعیت این است که روغن های سرخ کردنی هر اندازه که با کیفیت باشند، اما مواد به اسم پراکسیداسیون لیپیدی در غذاها ایجاد می کنند و به همین دلیل استفاده از سبزیجات خشک همراه با مواد  غذایی سرخ شده می تواند تا حد بسیار زیادی سبب کاهش اکسیدان های موجود در مواد غذایی سرخ شده باشد. سبزیجات به دلیل داشتن آنتی اکسیدان ها ظرفیت بسیار بالایی برای کاهش مواد اکسیدانی دارند. بنابراین اگر جزء افرادی هستید که تمایل بالایی به خوردن مواد غذایی سرخ شده و به ویژه سیب زمینی سرخ شده دارید، مخلوط کردن آن ها با سبزیجات خشک در کنار ایجاد عطر و طعم دلپذیر می تواند تا حد بسیار زیادی مواد اکسیدانی موجود در آن را کاهش دهد.

کلام آخر

استفاده از سبزی خشک کاربرد فراوانی در بین ما ایرانی ها دارد. شاید خیلی جالب باشد که این چاشنی های غذایی علاوه بر ایجاد عطر و طعم دلپذیر در غذاها تا حد بسیار زیادی سبب کاهش مضرات مواد غذایی می شوند. بنابراین سبزیجات خشک گزینه مناسبی برای استفاده همراه مواد غذایی دارای کربوهیدرات، مواد غذایی سرخ کردنی  و لبنیات می باشد. با توجه به این موضوع سبزیجات خشک علاوه بر ایجاد عطر و طعم دلخواه و دلپذیر در غذاها می تواند تا حد بسیار زیادی عوارض موجود در مواد غذایی را کاهش دهد.

مشاوره و سفارش

شرکت سبزی خشک آذرمهر شما را به خرید عمده انواع سبزی خشک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم

جهت خرید و فروش عمده  این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم عزیزی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09190273774

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: Aramazizi111@gmail.com

بزرگترین و تخصصی ترین سایت فروش سبزی خشک

مشاوره تلفنی