شرکت سبزی خشک آذرمهر شما را به خرید عمده انواع سبزی خشک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم

تعیین قیمت سبزی خشک

قیمت سبزی خشک

پیشگفتار

در این مطلب قصد داریم تا در مورد قیمت سبزی خشک صحبت کنیم.  به طور کلی قیمت سبزیجات هر ساله با توجه به افزایش قیمت های سالانه تعیین می شود. قیمت سبزیجات خشک هم با توجه به قیمت اولیه سبزی متغیر می باشد و هر ساله افزایش دارد. اما تعیین قیمت سبزی خشک تنها وابسته به قیمت سبزیجات اولیه نبوده و عوامل متعددی در تعیین قیمت سبزیجات خشک موثر می باشد. توجه به این  نکته ضروری می باشد که قیمت سبزیجات خشک دارای یک رنج  قیمت می باشد و بنابراین هر گونه تعیین قیمتی برای سبزیجات خشک که غیر معمول و یا پایین تر از حد معمول باشد، نشان از کیفیت پایین و یا تازه نبودن سبزیجات می باشد. در این مطلب قصد داریم تا با جزئیات بیشتری در مورد تعیین قیمت سبزی خشک و عوامل تاثیرگذار بر آن صحبت کنیم.

تاثیر سلامت محصولات کشاورزی بر قیمت سبزی خشک

تعیین محصولات کشاورزی سالم در تعیین کیفیت سبزیجات خشک بسیار موثر و تعیین کننده می باشد. بسیاری از کشاورزان برای اینکه هزینه تمام شده محصولات کشاورزی آن ها کاهش پیدا کند و برای فروش بیشتر، محصولات کشاورزی خود را با قیمت بسیار پایین تری ارائه کنند، از آب ناسالم برای کشاورزی استفاده می کنند.

یا کودهای کشاورزی غیر استانداردی استفاده می کنند.

با توجه به اینکه سبزیجات دارای الیاف سلولزی بسیار ظریفی می باشند، در صورتی که تحت کشاورزی غیر استاندارد پرورش داده شوند، مواد زائد در آن ها رسوب کرده که این موضوع علاوه بر  کاهش ارزش غذایی سبزیجات سبب کاهش عطر و طعم دلپذیر در آن ها خواهد شد. بنابراین یکی از نکات بسیار مهم  و تعیین کننده در تعیین قیمت سبزیجات خشک تهیه محصولات کشاورزی سالم می باشد. به هر شکل استفاده از منابع آب سالم و همچنین کودهای کشاورزی استاندارد هزینه بر بوده و همین موضوع اثر گذار بر قیمت سبزیجات خشک خواهد بود.

شوید خشک سرگل
شوید خشک سرگل

تاثیر نحوه شستشوی بر قیمت سبزی خشک

یکی دیگر  از عوامل اثر گذار بر قیمت سبزی خشک نحوه شستشوی سبزیجات می باشد. برخی از مراکز غیر معتبر فروش سبزیجات خشک برای کاهش هزینه های خود از روش های غیر استاندارد برای شستشوی سبزیجات استفاده می کنند. یکی از نکات بسیار مهم در شستشوی سبزیجات خشک استفاده از دترجنت ها و یا شوینده هایی می باشد که در داخل الیاف سبزیجات رسوب نکنند. سبزیجات دارای الیاف ظریف و با آب میان بافتی بالایی می باشد. استفاده از دترجنت های غیر استاندارد برای شستشوی این سبزیجات سبب وارد شدن مواد دترجنت به داخل الیاف سبزیجات و از بین بردن ارزش غذایی سبزیجات می باشد. اما مسئله تنها این نیست. واقعیت این است که در صورتی که از این سبزیجات برای خشک کردن استفاده شود. این مواد دترجنتی در سبزیجات باقی مانده و وارد بدن می شود، در کبد رسوب کرده و در طولانی مدت سبب مشکلات کبدی خواهد شد.

تاثیر نحوه خشک کردن بر قیمت سبزی خشک

یکی دیگر از عوامل اثر گذار بر قیمت سبزیجات خشک، نحوه خشک کردن آن ها می باشد. به طور کلی سبزیجات را می توان به دو روش خشک کرد که شامل روش سنتی و روش صنعتی. طبیعتا استفاده از روش سنتی برای خشک کردن سبزیجات خشک بسیار ارزان تر و هزینه های تمام شده ی بسیار کمتری دارد.

قرار گرفتن سبزیجات در برابر عوامل محیطی سبب می شود تا سبزیجات در حین خشک شدن مواد آلوده محیطی را هم جذب کرده که این موضوع سبب کاهش کیفیت و همچنین سلامت سبزیجات می شود. استفاده از روش های علمی برای خشک کردن سبزیجات که علاوه بر حفظ عطر و طعم سبزیجات، سبب جذب آلودگی در آن ها نیز نشود، نیازمند استفاده از دستگاه می باشد. طبیعتا روش های غیر سنتی هزینه بر بوده و قیمت تمام شده سبزیجات خشک را هم افزایش خواهد داد.

اما نکته مهم در مورد روش های سنتی این است که در این روش ها از عوامل محیطی چون نور خورشید و یا باد برای خشک کردن سبزیجات استفاده می شود.

تاثیر نحوه بسته بندی بر قیمت سبزی خشک

با توجه به اینکه سبزیجات خشک به دلیل داشتن الیاف سلولزی و نازک پتانسیل بسیار بالاتری برای جذب آلودگی های محیطی دارند. استفاده از بسته بندی های مناسب برای سبزیجات خشک بسیار مهم و اثر گذار می باشد. اما نکته دیگری که اثر گذار بر کیفیت سبزیجات خشک می باشد، استفاده از بسته بندی های استانداردی می باشد که از مواد اولیه با کیفیت تولید شده باشد. معمولا فروشگاه ها از بسته بندی های پلاستیکی برای سبزیجات خشک استفاده می کنند. نکته بسیار مهم در مورد بسته بندی های پلاستیکی، استفاده از مواد پلاستیکی می باشد که از مواد پلیمری استاندارد و به اصطلاح مواد اول و مرغوب تهیه شده  باشند. با توجه به این موضوع انتخاب بسته بندی با کیفیت نیز اثرگذار بر قیمت سبزیجات خشک می باشد.

جعفری خشک
جعفری خشک

قیمت سبزی خشک در فروشگاه اینترنتی سبزی خشک

فروشگاه اینترنتی سبزی خشک یکی از معتبرترین فروشگاه های سبزی خشک می باشد که  از سال 95  فعالیت خود را شروع کرده و از همان ابتدا با استفاده از روش های علمی برای تهیه و خشک کردن سبزیجات، توانسته محصولات بسیار با کیفیتی را ارائه کند. در این مرکز کلیه مراحل شامل: تهیه سبزیجات از واحد های کشاورزی، شستشوی سبزیجات، خشک کردن و نحوه بسته بندی آن ها با رعایت پروتکل های علمی و بهداشتی صورت می گیرد. برای همین منظور محصولات ارائه شده در این فروشگاه علاوه بر کیفیت بسیار بالا دارای قیمت مناسبی هم هستند.

کلام آخر

عوامل بسیار زیادی اثرگذار بر قیمت سبزی خشک هستند. از جمله مهم ترین عوامل می توان به استفاده از محصولات کشاورزی سالم، شستشوی استاندارد با استفاده از مواد دترجنتی مرغوب و مختص سبزیجات، خشک کردن اصولی و علمی سبزیجات با استفاده از دستگاه ها مربوطه  و استفاده از بسته بندی های مرغوب و استاندارد اشاره کرد. طبیعتا زمانی که مرکزی بخواهد از روش های اصولی و علمی برای خشک کردن سبزیجات استفاده کند، این موضوع اثر گذار بر قیمت سبزیجات خشک خواهد بود و هزینه تمام شده را بالاتر خواهد برد. بنابراین اگر قصد خرید سبزیجات خشک سالم و با کیفیت را دارید، طبیعتا می بایست هزینه بیشتری هم برای آن بپردازید.

مشاوره و سفارش

شرکت سبزی خشک آذرمهر شما را به خرید عمده انواع سبزی خشک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم

جهت خرید و فروش عمده  این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم عزیزی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09190273774

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: Aramazizi111@gmail.com

بزرگترین و تخصصی ترین سایت فروش سبزی خشک

مشاوره تلفنی