جعفری خشک پودر

مشاوره و سفارش

پیشگفتار

در این مطلب قصد داریم تا در مورد جعفری خشک پودر صحبت کنیم.  جعفری یکی از سبزیجاتی است که استفاده از آن چه به صورت خشک و چه به صورت تازه آنقدر با زندگی ما عجین شده است که شاید هیچگاه به ذهنمان نرسد که استفاده از آن می تواند تا چه اندازه برای ما مفید و معجزه گر باشد. اگر نگاهی به زندگی بسیاری از افراد بزرگ بنیدازیم می بینیم بسیاری از دانشمندان و افراد سرشناس حوزه ی علمی و پزشکی ارزش بسیاری برای سبزیجات قائل بود اند.

شاید برایتان بسیار جالب باشد که بدانید دانشمندانی چون ابوعلی سینا  یا زکریای رازی جز افراد گیاه خوار بوده اند.

گیاه خواری شاید از دید کسانی که گوشتخوار و یا همه چیز خوار هستند، بسیار بی مورد و اشتباه به نظر برسد. واقعیت این است که بی ضررترین و کم عوارض ترین نوع خوراکی های جهان محصولات گیاهی هستند. برای اینکه توجه تان رو بیشتر به این موضوع جلب کرده باشیم در این مقاله در مورد در مورد خواص بی نظیر جعفری خشک پودر صحبت خواهیم کرد.

جعفری خشک
جعفری خشک

خواص معجزه آسای جعفری خشک پودر در جلوگیری و درمان سرطان

طبق مطالعات انجام شده بر روی خواص جعفری، این گیاه به صورت کلی دارای سه ترکیب مختلف می باشد. این سه ترکیب تاثیر فراوانی در کاهش رشد سلول های سرطانی دارند. این سه ترکیب شامل:

کارنوسول:

این ترکیب به فراوانی در داخل این گیاه موجود است و طبق مطالعات صورت گرفته تاثیر فراوانی در کاهش ابتلا افراد به سرطان های سینه و پروستات دارد. همچنین از طریق کاهش تقسیمات سلول های سرطانی می تواند در درمان آن نیز نقش داشته باشد.

فلاونوئیدها:

این ترکیب به صورت موثری سبب جلوگیری از تقسیمات سلول های سرطانی می شود. تاثیر این ترکیب در درمان سرطان در بسیاری از مطالعات به اثبات رسیده است.

لیتولئین:

طبق مطالعات صورت گرفته اخیر این ترکیب به صورت موثری و قابل توجهی از متابولیسم سلول های سرطانی جلوگیری می کند. همچنین یکی دیگر از خواص این ترکیب این است که از ایجاد جهش در سلول ها جلوگیری کرده و به این ترتیب سبب جلوگیری از ابتلا افراد به سرطان می شود.

خواص معجزه آسای جعفری خشک پودر در کاهش التهاب در بدن

شاید بسیار برایتان جالب باشد که بدانید علل برخی از بیماری ها در بدن ما مثل میگرن و یا مشکلات گوارشی، افزایش التهاب است. علل افزایش التهاب در بدن فعالیت نابجای سیستم ایمنی و تولید فاکتورهای التهابی می باشد. تولید فاکتور های التهابی سبب ایجاد تورم و مرگ در سلول های بدن می شود. ایجاد تورم در سلول های مغزی اصلی ترین علل ایجاد میگرن می باشد. یکی از مهم ترین خواص گیاه جعفری کاهش فاکتورهای التهابی در بدن می باشد. این گیاه به دلیل دارا بودن خواص قلیایی بالا سبب خنثی سازی فاکتورهای التهابی شده و اثرات مخرب التهاب را در بدن به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

جعفری خشک
جعفری خشک

خواص معجزه آسای جعفری خشک پودر در افزایش سلامت استخوان

ویتامین k یکی از اجزای سیستم انعقادی بدن می باشد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، این ویتامین همچنین نقش اساسی در استخوان سازی و فعالیت استئوبلاست ها دارد. استئوبلاست ها سلول های استخوان ساز بدن هستند که فعالیت شان وابسته به میزان ویتامین ها و کلسیم در بدن است. یکی از ویتامین هایی که اثرگذاری مستقیم بر روی فعالیت این سلول ها دارد ویتامین  k می باشد. طبق مطالعات صورت گرفته گیاه جعفری سرشار از ویتامین k  می باشد و به همین دلیل مصرف روزانه این گیاه می تواند تاثیر چشمگیری در بهبود پوکی استخوان به ویژه در خانم های یائسه داشته باشد. جالب است که بدانید گیاه جعفری همچنین سبب جلوگیری از فعالیت استئوکلاست ها می شود. این سلول ها به سلول های استخوان خوار معرف بوده و فعالیت زیاد  آن ها سبب پوکی استخوان می شود.

خواص معجزه آسای جعفری خشک پودر در کاهش فعالیت های باکتریایی و ویروسی

گیاهان به دلیل اینکه دارای خواص قلیایی هستن سبب کاهش فعالیت های میکروارگانیسم هایی چون باکتری ها و ویروس ها می شوند. جالب است که بدانید میکروارگانیسم ها از شرایط اسیدی موجود در محیط برای تولید انرژی و رشد استفاده می کنند. البته ما منکر این قضیه نیستیم که وجود ویتامین سی در گیاهان در بهبود فعالیت سیستم ایمنی بسیار اثرگذار است. اما بر طبق مطالعات اخیر مهم ترین فاکتور موجود در گیاهان که سبب از بین بردن باکتری ها و ویروس ها می شود، خواص قلیایی موجود در آن ها می باشد. بنابراین استفاده از جعفری خشک می تواند علاوه بر طعم دهی فوق العاده به غذاها و پیش غذاهای شما همچنین سبب کاهش ابتلا افراد به بیماری باکتریایی و ویروسی شود.

جعفری خشک
جعفری خشک

مهم ترین دلایل استفاده از جعفری خشک پودر

استفاده از سبزیجات خشک امروزه گسترش بسیار زیادی در بین خانواده ها داشته است، به طوری که شاید کمتر  خانواده ای را پیدا کنید که در آشپزخانه و انبارهای خود سبزیجات خشک نداشته باشند. سهولت نگهداری و استفاده از  سبزیجات خشک سبب شده تا در بسیاری موارد اولویت خانواده ها برای استفاده از سبزیجات باشند.

پودر بودن جعفری خشک سبب می شود تا بتوان با خیالی آسوده از آن در غذاها مختلف و پیش غذاها استفاده کرد.

مشخص نبودن الیاف گیاهان در غذا یکی از فاکتورهای بسیار اثرگذار در ایجاد ظاهر جذاب و زیبا در تهیه غذاها می باشد. البته توجه به این نکته ضروری است که اطمینان از کیفیت سبزیجات خشک بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل همواره توصیه می شود تا سبزیجات خشک را از  مرکز معتبر تهیه کنیم. به همین جهت فروشگاه اینترنتی سبزی خشک اقدام به تهیه و فروش انواع سبزیجات خشک کرده است. همه پروسه های تهیه و نگهداری سبزیجات در این فروشگاه مطابق با اصول علمی و رعایت پروتکل های بهداشتی صورت می گیرد.

کلام آخر

جعفری خشک پودر در کنار کاربردهای فراوانی که دارد، همچنین دارای خواص بسیار بی نظیری است که سبب شده تا کاربرد فراوانی در پیشگیری و درمان بیماری ها داشته باشد. از خواص درمان این گیاه می توان به  درمان سرطان، کاهش التهاب و موثر بودن در افزایش فعالیت استخوان سازی اشاره کرد. یکی از خواص بی نظیر ایم گیاه نقش آن در کاهش فعالیت های باکتریایی و ویروسی می باشد.

شرکت سبزی خشک شما را به خرید عمده بهترین محصولات انواع سبزی خشک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فرم مشاوره و سفارش

ایمیل

Aramazizi111@gmail.com

مدیریت سبزی خشک

مدیر مجموعه ما

آرزو عزیزی سراجی

مشاوره تلفنی