خرید سبزی خشک

مشاوره و سفارش

مقدمه خرید سبزی خشک

در این مطلب قصد داریم تا در مورد خرید سبزی خشک و نکاتی که در خرید آن باید رعایت کنین صحبت کنیم. با وجود اینکه استفاده از سبزی خشک دارای مزایای بسیاری زیادی است و از برخی جهات نسبت به سبزی تازه و یا فریزری مزیت هایی دارد، ولی نحوه ی تهیه آن و همچنین کیفیت سبزی خشک بسیار در تعیین خواص آن ها موثر است. برای اینکه به دید بهتری از این مطلب برسیم در ابتدا شاید بهتر باشد تا در مورد عوارض و یا معایب استفاده از مواد  خشک شده بی کیفیت صحبت کنیم. به طور کلی صحبت در مورد مواد بی کیفیت از دو نظر مورد توجه است.

  • نحوه تهیه آن ها
  • عوارض استفاده از این مواد

 

نحوه تهیه آن ها

نحوه خشک کردن مواد تاثیر بسیار زیادی در تعیین کیفیت آن ها خواهد داشت. اگر فرایند خشک مواد در محیط های کثیف و به دور از اصول بهداشتی صورت بگیرد، نتیجه خشک شدن مواد همراه با جذب مواد زائد است. در این میان نحوهی خشک کردن سبزیجات از اهمیت بالایی برخوردار است.سبزیجات به دلیل بافت سلولزی و آب میان بافتی زیاد ظرفیت بالاتری در جذب مواد  زائد اطراف خود دارند.

یکی دیگر از شرایطی که در نحوه خشک کردن مواد باید مورد توجه قرار بگیرد، خشک کردن سریع آن هاست.

زمانی خشک شدن مواد غذایی مثل سبزیجات با روند کند انجام شود، فرایند کند سبب پلاسیده شدن سبزیجات قبل از خشک شدن آن ها می شود. پلاسیده شدن سبب می شود تا کیفیت عطر و طعم سبزیجات تحت تاثیر قرار می گیرد. شاید به همین علت باشد که در موقع خرید سبزی خشک گاهی اوقات با سبزیجات خشک بدون عطر و بی رنگ و رو مواجه می شویم.

عوارض استفاده از آن ها

به طور قطع استفاده ار مواد غذایی خشک بی کیفیت دارای عوارض می باشد. شاید در برخی موارد عوارض استفاده از این مواد به مراتب بیشتر از مواد تازه بی کیفیت باشد. توجه به این نکته ضروری است که اگر فرایند خشک شدن در محیط های تمیز و پاک صورت نگرفته باشد. شما با هر بار استفاده از این مواد غذایی مقدار بسیار زیادی میکروب و ویروس وارد بدن می کنید. در این میان سبزیجات خشک به مراتب حساس تر هستند. پون همانطور که گفته شد به دلیل بافت سلولزی و آب میان بافتی فراوان ظرفیت بالاتری در جذب باکتری ها و ویروس ها دارند. اگر نحوه خشک کردن سبزیجات همراه با پلاسیده شدن آن ها بوده باشد، احتمالا شما با خرید سبزی خشک بی کیفیت موادی را استفاده می کنید که فاقد ویتامین ها و مواد مغذی هستند.

نکاتی که در خرید سبزی خشک باید به آن ها دقت کرد

قبل از آنکه فروشنده سبزی خشک را برای شما داخل نایلون بریزد آن را از نظر تمیزی و کیفیت رنگ و بو مورد بررسی قرار دهید.

به هیچ وجه ممکن در خرید سبزی خشک به فروشنده اجازه ندهید که آن را در داخل نایلون سیاه و یا روزنامه قرار دهد. علت اصلی هم این است که سبزیجات خشک دارای پتانسیل بالایی برای جذب رطوبت اطراف هستند و در صورتی که در محیط های بسته قرار بگیرند رطوبت جذب شده را پس می دهند. این فرایند باعث می شود تا اگر جوهر موجود در روزنامه جذب سبزی شود. شاید از نظر شما محسوس نباشد، ولی حتی جذب کمترین میزان جوهر علاوه بر وجود عوارض می تواند به سرعت روی کیفیت سبزیجات اثر بگذارد.

هر گاه وارد فروشگاه و یا عطاری برای خرید سبزی خشک می شوید، به فضای بهداشتی آن دقت کنید. رعایت بهداشت در مکانی که سبزیجات خشک در آن نگهداری می شود بسیار با اهمیت است.

زیرا مواد غذایی خشک همانطور که در قبل هم به آن اشاره شد دارای پتانسیل بالایی برای جذب مواد اطراف خود هستند.

نحوه نگهداری سبزیجات خشک موجود در مغازه ها و فروشگاه ها هم بسیار مهم است. اگر محل نگهداری در معرض هوای لوده آلوده و رفت و آمد عابرین است، استفاده از آن ها توصیه نمی شود.

خرید سبزی خشک
خرید سبزی خشک

مزیت خرید اینترنتی سبزی خشک

نکته ای که در خرید سبزیجات خشک مورد توجه می باشد، این است که در موقع خرید باید از نحوه تهیه و نگهداری آن اطمینان داشته باشید. در خرید های حضوری به هیچ وجه افراد نمی توانند از کیفیت مواد خشک خریداری شده اطمینان داشته باشند. یکی از دلایل آن این است که مغازه ها و یا عطاری ها توسط هیچ ارگانی تایید نشده اند و در صورت بروز مشکل در تهیه مواد خود افراد به دلیل اینکه خرید حضوری داشته اند مسئول هستند. این در حالی است که یک فروشگاه برای اینکه بتواند به صورت اینترنتی فعالیت کند، باید کلیه مجوز ها و تاییدیه های لازم را دریافت کند. در صورت کوچکترین تخلف می بایست پاسخ گو باشند. به همین دلیل است که خرید اینترنتی سبزی خشک در جهاتی بسیار مطمئن تر از خرید های حضوری می باشد.

 

 

خرید سبزی خشک را از کجا انجام دهم؟

همانطور که در مطالب قبل به آن اشاره شد، نحوه تهیه و نگهداری سبزی خشک تاثیر بسیار زیادی در حفظ کیفیت آن دارد. برای همین منظور تهیه آن باید از مراکز معتبر و مورد تایید صورت بگیرد. در همین راستا فروشگاه اینترنتی سبزی خشک اقدام به تهیه و فروش همه ب انواع سبزی خشک کرده است. این فروشگاه با بهره گیری از علم روز دنیا اقدام به تهیه سبزیجات خشک کرده و توانسته در طول مدت فعالیت خود رضایت مشتریان را در سطح بالایی جلب کند. همه انواع سبزیجات خشک در این فروشگاه در مقادیر متفاوت که مورد نیاز خانوار ها باشد وجود داشته و افراد به آسانی می توانند به صورت آنلاین مقادیر مورد نیاز خود را سفارش دهند.

خرید سبزی خشک را از کجا باید انجام دهم؟

با وجود اینکه توجه به نکات گفته شده می تواند راهنمای خوبی برای افراد در خرید سبزی خشک باشد. اما مسئله ای مهم این است که در بسیاری از موارد تشخیص سبزی خشک با کیفیت بسیار سخت بوده بوده و تنها در صورتی می توانید از کیفیت آن اطمینان داشته باشید که از فروشگاه یا مرکز خرید معتبر خرید کرده باشید. در همین راستا فروشگاه اینترنتی سبزی خشک با دارا بودن کادری حرفه ای و مجرب اقدام به تهیه و فروش انواع و اقسام سبزیجات خشک کرده است. این فروشگاه دارای تمامی مجوز های معتبر غذایی و فعالیت در فضای آنلاین بوده و در مدت فعالیت خود توانسته تا حد بسیار زیادی رضایت مشتریان را به خود جلب کند.

خرید سبزی خشک
خرید سبزی خشک

نکات که در خرید سبزی خشک باید به آن توجه شود

یکی از نکاتی که بسیار مهم و قابل توجه است این است که سبزیجات خشک شده باید از سبزیجات تازه تهیه شده باشند. اگر سبزیجات پلاسیده را خشک کنیم علاوه بر اینکه ارزش غذایی زیادی در این سبزیجات وجود نخواهد داشت، همچنین این سبزیجات خشک شده عطر و طعم مناسبی برای استفاده از غذا نخواهند داشت.

نکته ی دیگری که در خرید سبزی خشک باید مورد توجه باشد این است که مطمئن شوید که در تهیه سبزی خشک، سبزیجات نه زیاد رسیده بوده باشند و نه زیاد نرسیده.

علت این موضوع این است که اگر سبزیجات خیلی رسیده باشند، در فرایند خشک شدن به سرعت اکسیده شده و ارزش غذایی خود را از دست می دهند.

در صورتی که سبزیجات نرسیده باشند، به دلیل اینکه بافت آن ها سفت و خشک است ممکن است سبزیجات خشک تهیه شده از آن ها نرمی و لطافت مناسب را نداشته و در هنگام استفاده در غذا ها ظاهر مناسبی ایجاد نکنند.

یکی از نکات مهم دیگری که حتما باید در خرید سبزی خشک به آن توجه کنید این است که سبزی خشک شده از مواد کپک زده تهیه نشده باشد. با وجود اینکه فرایند خشک کردن سبب می شود تا رشد باکتری ها در سبزیجات متوقف شود. اما سبزیجات خشک شده به دلیل اینکه دارای پتانسیل بالایی برای جذب رطوبت اطراف دارند، وجود حتی مقادیر اندکی کپک می تواند عطر و طعم این سبزیجات را تا حد بسیار زیادی تغییر دهد.

کلام آخر

خرید سبزی خشک یکی از دغدغه های خانواده ها می باشد. علت اصلی آن این است که تشخیص کیفیت در سبزیجات خشک مقداری سخت تر از سبزیجات تازه است. به همین منظور تهیه آن ها از مراکز و یا فروشگاه های معتبر از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در صورتی که سبزی خشک تهیه شده بی کیفیت باشد، علاوه بر اینکه دارای خواص نبوده می تواند دارای عوارض نیز باشد. به همین دلیل است که تهیه سبزیجات خشک با کیفیت یکی از چالش های خان های خانه دار می باشد.

شرکت سبزی خشک شما را به خرید عمده بهترین محصولات انواع سبزی خشک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فرم مشاوره و سفارش

ایمیل

Aramazizi111@gmail.com

مدیریت سبزی خشک

مدیر مجموعه ما

آرزو عزیزی سراجی

مشاوره تلفنی