شنبلیله خشک

مشاوره و سفارش

پیشگفتار

در این مطلب قصد داریم تا در مورد خواص شنبلیله خشک صحبت کنیم. شنبلیله جزء سبزیجاتی می باشد که دارای خواص دارویی هست. شاید گفتن این مطلب تا  حدی برای بسیاری از افراد عجیب و در عین حال جالب باشد. اما چه تعجب کرده باشید و یا چه شنیدین این مطلب برای شما تازگی داشته باشد، همین سبزی بسیار ساده که در آش یا غذاهای خود مورد استفاده قرار می دهید ، دارای خواص دارویی شگفت انگیزی می باشد که تاثیر معجزه آسایی بر درمان بسیاری از بیماری ها دارد. با توجه به اهمیت این سبزی خشک قصد داریم تا با جزئیات بیشتری در مورد آن و خواص دارویی موجود در این سبزی خشک صحبت کنیم.

نگاهی به تاریخچه استفاده از شنبلیله خشک

به طور حتم این این گیاه را از نزدیک مشاهده کرده اید، این گیاه دارای برگ های کوچک سبزی بوده و در صورت رشد کامل طول آن به 60 تا 90 سانتی متر می رسد. این گیاه بومی مناطق خاورمیانه بوده و از گذشته تا به امروز به صورت گسترده ای در شبه قاره ی هند کشت و استفاده می شود. قدمت استفاده از این گیاه به چند هزار سال قبل و به دوران مصریان باستان بر می گردد. به دلیل خواص داروی معجزه آسای این گیاه استفاده از آن در طب سنتی چینی هم بسیار مرسوم می باشد.

شنبلیله خشک
شنبلیله خشک

ارزش غذایی موجود در شنبلیله خشک

با وجود اینکه اکثر سبزیجات دارای ارزش غذایی یکسانی هستند، اما شنبلیله اندکی متفاوت بوده و ارزش غذایی آن به صورت زیر می باشد.

  • وجود فیبر در این سبزی خشک تاثیر فراوانی بر رفع نواقص حرکتی روده داشته و سبب حرکت آسان غذا در روده می شود. بنابراین استفاده از این سبزی می تواند تا بسیار زیادی در رفع بیماری های دستگاه گوارش موثر باشد.
  • یکی از نکات بسیار جالب این سبزی خشک وجود پروتئین در این سبزی خشک می باشد. این موضوع برای کسانی که گیاه خوار هستند، بسیار مهم و با اهمیت می باشد. طبق مطالعات انجام شده، پروتئین های گیاهی و به ویژه پروتئین های موجود در سبزیجات به هیچ وجه ممکن دارای عوارض پروتئین های حیوانی نبوده است و این در حالی است که این پروتئین ها بر خلاف پروتئین های حیوانی سبب افزایش متابولیسم در سلول ها نیز می شوند.
  • وجود مینرال های مفید و مورد نیاز بدن از دیگر ویژگی های این سبزیجات می باشد. این سبزی خشک حاوی مینرال های آهن، منیزیوم و می باشد. وجود این مینرال ها در بدن تاثیر بسیار زیادی بر افزایش متابولیسم داشته و می تواند تا حد بسیار زیادی بر سلامت جسمی و تغذیه ای افراد اثرگذار باشد.

وجود خواص دارویی در شنبلیله خشک

همانطو ر که در قبل هم به آن اشاره شد این سبزی خشک  دارای خواص دارویی منحصر به فردی بوده که می تواند در درمان بیماری ها موثر باشد. بیس خواص داروئی موجود در  این سبزی خشک بر اساس  ترکیبات آنتی اکسیدانی می باشد.

ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در این گیاه شامل موارد زیر می باشد.

  • کولین: این ترکیب را به عنوان ویتامین ب4 هم می شناسند. یکی از ترکیبات مهم و موثر در سوخت و ساز چربی ها می باشد که کمبود آن در بدن تاثیر بسیار زیادی بر کاهش متابولیسم چربی ها داشته و سبب انباشته شدن توده های چربی در بدن می شود. با توجه به اهمیت وجود این ماده در بدن مصرف روزانه آن تا حد بسیار زیادی می تواند از بروز اختلالات در بدن جلوگیری کند.
  • یاموجنین: یک ترکیب دارای ساختار فنلی در بدن بوده که دارای خواص آنتی اکسیدانی می باشد. وجود خواص آنتی اکسیدانی منحصر به فرد در این ترکیب سبب شده تا وجود آن در بدن تاثیر فراوانی بر کاهش مواد رادیکالی و اکسیدانی بر سلول ها داشته باشد. کاهش مواد رادیکالی و اکسیدانی مهم ترین فاکتور در کاهش بیماری زایی در افراد  می باشد.
  • سارسا ساپوجنین: این ترکیب همانند مورد قبل دارای ساختار فنلی بوده و به همین دلیل تاثیر فراوانی بر کاهش ترکیبات اکسیدان و رادیکالی در بدن دارد.
  • دیوسگنین: این ترکیب آنتی اکسیدانی هم تاثیر فراوانی بر کاهش مواد زائد و به ویژه مواد زائد موجود در سلول های پوستی دارد و به همین دلیل استفاده مداوم از آن سبب تولید کلاژن در پوست می شود. بهبود تولید کلاژن در پوست سبب ایجاد قوام در پوست شده و از افتادگی پوست صورت جلوگیری می کند.
شنبلیله خشک
شنبلیله خشک

سایر خواص موجود در شنبلیله خشک

  • کاهش احتمال ابتلاء افراد به سرطان یکی از مهم ترین خواص شنبلیله  می باشد. وجود  خواص قلیایی در این سبزی خشک سبب افزایش اکسیژن رسانی به بافت ها و سلول ها شده که این موضوع تاثیر فراوانی بر سلامت سلول ها و اندام ها دارد.
  • کاهش احتمال ابتلاء به بیماری های قلبی عروقی نیز از دیگر مزایای استفاده از این سبزی خشک می باشد.ترکیبات آنتی اکسیدانی در این گیاه سبب کاهش رسوب کلسترول در سلول های عروق شده که این موضوع تاثیر فراوانی بر کاهش مشکلات عروق خواهد داشت.

شنبلیله خشک را از کجا خریداری کنیم؟

وجود کیفیت در سبزیجات خشک از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. تهیه سبزیجات بی کیفیت علاوه بر اینکه دارای ارزش غذایی نخواهد بود، همچنین وجود مواد زائد در سبزیجات خشک بی کیفیت است سبب ایجاد  بیماری در افراد شود. بنابراین خرید از مراکز معتبر فروش از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. فروشگاه اینترنتی سبزی خشک یکی از معتبر ترین فروشگاه های عرضه سبزی خشک می باشد. این فروشگاه اینترنتی از سال 95 فعالیت خود را شروع کرده و از همان ابتدا با ارائه محصولات با کیفیت توانسته درصد بالایی از رضایت مشتریان را جلب کند.

کلام آخر

یکی از انواع سبزیجات خشک که داری خواص معجزه آسایی می باشد، شنبلیله خشک است. جالب است که بدانید این سبزی خشک دارای خواص بی نظیری می باشد که می توان به وجود ترکیبات دارویی با بیس آنتی آکسیدانی اشاره کرد.این ترکیبات تاثیر بسیار زیادی بر کاهش مواد رادیکالی و اکسیدانی موجود در بدن دارند و به همین دلیل مصرف این سبزی خشک سبب کاهش ابتلاء افراد به بیماری های زمینه ای خواهد شد. نکته مهم در تهیه این سبزی خشک تهیه آن از مراکز معتبر فروش می باشد. چرا که تهیه سبزیجات خشک بی کیفیت دارای هیچ ارزش غذایی نخواهد بود .

جهت استعلام قیمت و خرید با ارسال فرم زیر کارشناسان سبزی خشک در اسرع وقت با شما تماس می گیرند .

شرکت سبزی خشک شما را به خرید عمده بهترین محصولات انواع سبزی خشک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فرم مشاوره و سفارش

ایمیل

Aramazizi111@gmail.com

مدیریت سبزی خشک

مدیر مجموعه ما

آرزو عزیزی سراجی

مشاوره تلفنی