شوید خشک سرگل

مشاوره و سفارش

مزایای استفاده از شوید خشک سرگل

در این مطلب قصد داریم تا در مورد خواص شوید خشک سرگل صحبت کنیم. از نظر علم طب سنتی زمانی بدن به سمت بیماری می رود که تنظیمات صفراوی و یا بلغمی در آن دچار مشکل شده باشد. در نتیجه ایجاد تنظیمات بلغمی و صفراوی می تواند تا حد بسیار زیادی از ایجاد بیماری های زمینه ای جلوگیری کند. یکی از ابزارهای بسیار قدرتمند و یا به بیان دیگر داروهای موثر در طب سنتی استفاده از منابع گیاهی می باشد. منابع گیاهی علاوه بر اینکه سبب تنظیم سوخت و ساز بدن می شوند، همچنین با ایجاد پاکسازی در اندان های بدن می توانند تاثیر بسزایی در بهبود بیماری ها داشته باشند. در این مطلب قصد داریم تا در مورد خواص شوید خشک سرگل و کاربرد آن در طب سنتی صحبت کنیم.

شوید خشک سرگل
شوید خشک سرگل

معرفی شوید خشک سرگل

در ابتدا شاید بهتر باشد تا توضیحاتی در مورد این نوع از شوید و تفاوت آن با شوید معمولی بدهیم. احتمالا تا به الان اسم شوید و یا شوید خشک را بارها شنیده باشید، ولی شاید زیاد اسم شوید سرگل به گوشتان نخورده باشد. تفاوت شوید سرگل با شوید معمولی در کیفیت بالاتر شوید سرگل است.

شاید برای شما این سوال باشد که چه فاکتورها و یا عواملی سبب افزایش کیفیت در شوید سرگل می شود؟

در پروسه کشاورزی یک اصطلاحی وجود دارد به نام چین اول. به طور معمولا محصولات کشاورزی مثل سبزیجات بالاترین کیفیت را در چین اول دارند. علت اصلی این موضوع این است که گیاهان در چین اول جوان و تازه تر هستند و مواد زائد سلولزی و یا سموم کمتر در آن ها رسوب کرده است. به همین علت بسیار با کیفیت تر و عطر و طعم دلپذیرتری نسبت به چین های بعدی دارند. در نتیجه به سبزیجات خشکی که در این چین جمع آوری و تهیه می شوند، سبزیجات خشک سرگل گفته می شود.

شوید خشک سرگل هم از این قاعده مستثنا نیست و کیفیت و عطر بسیار بالاتری نسبت به سایر محصولات خشک شوید دارد.

البته منظور ما این نیست که سایر محصولات شوید کیفیت ندارند، بلکه منظور از عنوان کردن این تفاوت این است راهنمایی باشد برای افرادی که دوست دارند در تهیه محصولات خشک بالاترین کیفیت را انتخاب کنند.

خواص شوید خشک سرگل از نظر طب سنتی

همانطور که در مطالب قبل هم به آن اشاره شد منابع گیاهی استفاده و کاربردها فراوانی در طب سنتی دارند.

در اینجا قصد داریم در مورد استفاده از شوید سرگل در طب سنتی صحبت کنیم. از نظر طب سنتی منابع تغذیه ای در دو گروه مواد غذایی دارای طبع گرم و مواد غذایی دارای طبع سرد جای می گیرند. متخصصین طب سنتی معتقدند که افراد برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های زمینه ای باید در ابتدا طبع خود را مشخص کرده و سپس اقدام به خوردن منابع غذایی متناسب با آن طبع بکنند. برای مثال افرادی که دارای طبع گرم هستند، نباید استفاده ی زیادی از مواد غذایی با طبع گرم داشته باشند، چرا که این موضوع در طولانی مدت می تواند سبب آسیب به اندام هایی چون کبد در این افراد شود.

در مقابل افرادی که دارای طبع سرد هستند نیز بیشتر مواد غذایی با طبع گرم را باید استفاده کنند و نه سرد.

اما سوال اصلی اینجاست

شوید سرگل از نظر طب سنتی دارای چه طبعی است؟

از نظر طب سنتی شوید سرگل دارای طبع گرم بوده و مناسب افرادی می باشد که دارای طبع سرد هستند. البته این موضوع به این معنی نیست که افراد با طبع گرم نمی توانند از این گیاه استفاده کنند. همانطور که می دانید یکی از استفاده های بسیار پرکاربرد این سبزی در دست کردن چاشنی های کنار غذا مثل انواع سالاد ها و ماست های طعم دار است.  می توان گفت زمانی که با مواد غذایی دارای طبع سرد ترکیب می شود می تواند طبع آن ها را متعادل کند، به گونه ای که هر دو گروه بتوانند از آن استفاده کنند.

شوید خشک سرگل
شوید خشک پفکی

کاربردهای شوید خشک سرگل

شاید استفاده از شوید تازه دارای مزیت هایی با شد که در برخی موارد غیر قابل انکار هم است. ولی با توجه به درگیری های زندگی امروزه نمی توان همواره این سبزیجات را به صورت تازه تهیه و استفاده کرد. جدای از این قضیه برخی کاربرد های سبزیجات زمانی ممکن خواهد بود که سبزیجات به صورت خشک مصرف شوند.

در اینجا به برخی کاربرد های شوید خشک اشاره خواهیم داشت

یکی از کاربرد های آن که بسیار مورد توجه است استفاده از شوید خشک سرگل برای تهیه دمنوش می باشد. این دمنوش ها علاوه بر اینکه دارای عطر و طعم فوق العاده ای است، همچنین در درمان بسیاری از بیماری های زمینه ای چون فشار خون و یا بی خوابی موثر می باشد.

شوید خشک سرگل همچنین کاربرد فراوانی در طعم دهی به غذاها ی مختلف و پیش غذاها دارد. این در حالی است که شاید استفاده از نوع تازه آن این طعم دهی را ایجاد نکند. برای مثال اگر شما نیاز به شوید برای طعم دار کردن ماست دارید، تنها نوع خشک آن برای شما کاربردی خواهد بود.

شوید خشک سرگل را از کجا خریداری کنیم؟

با توجه به حساسیت بالا سبزیجات، رعایت اصول علمی و بهداشتی برای خشک کردن آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بنابراین همواره توصیه می شود تا خرید این محصولات از مرکزی صورت بگیرد که داری تاییده های لازم باشند. در همین راستا فروشگاه اینترنتی سبزی خشک با بهره گیری از کارشناسان مجرب در این زمینه اقدام به تهیه و عرضه سبزیجات خشک بالاترین کیفیت کرده است. کلیه امور مربوط به خشک کردن و تهیه سبزیجات خشک در این مرکز با رعایت تمامی اصول علمی و پروتکل های بهداشتی صورت می گیرد.

کلام آخر

استفاده از سبزیجات خشک همواره مورد توجه بوده است. یکی از سبزیجات خشکی بسیار مورد توجه می باشد، شوید خشک سرگل است. این سبزی خشک علاوه بر اینکه دارای عطر طعم فوق العاده ای است، همچنین دارای خواص معجزه آسایی در طب سنتی می باشد. این خواص معجزه آسا اخیرا بسیار مورد توجه بوده است. از نظر طب سنتی شوید سرگل دارای طبع گرم بوده و به همین جهت یکی از چاشنی های پر کاربرد در متعادل کردن طبع مواد غذایی می باشد.

شوید خشک سرگل

شرکت سبزی خشک شما را به خرید عمده بهترین محصولات انواع سبزی خشک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فرم مشاوره و سفارش

ایمیل

Aramazizi111@gmail.com

مدیریت سبزی خشک

مدیر مجموعه ما

آرزو عزیزی سراجی

مشاوره تلفنی