شوید خشک

مشاوره و سفارش

مزایای استفاده از شوید خشک

پیشگفتار

در این مطلب قرار است تا در مورد مزایای استفاده از شوید خشک صحبت کنیم. به طور کلی استفاده از سبزیجات خشک دارای کاربرد های فراوانی در زندگی ما ایرانیان است. ار دیرباز خانم های خانه دار سبزیجات را خشک می کردند تا بتوانند در فصول سرما که دسترسی به سبزیجات تازه ندارند، استفاده کنند. البته در دنیای امروز و با توجه به امکانات زندگی شهر نشینی دسترسی به سبزیجات تازه در همه فصول سال میسر شده است. اما با توجه به درگیری های موجود معمولا کمتر کسی فرصت استفاده از سبزیجات تازه را خواهد داشت. تنهاترین گزینه و شاید بهترین گزینه استفاده از سبزیجات خشک باشد. می توان گفت این گزینه را بیشتر افراد پذیرفته اند و به صورت گسترده ای در مصارف خانه کاربرد دارد.

 یکی از سبزیجات خشک که دارای محبوبیت بسیار زیادی هم در بین ما ایرانیان است، شوید خشک می باشد. حتما تجربه ای استفاده از این سبزی خشک را بسیار داشته اید. کمتر برایتان پیش آمده که دوغ مصرف کنید و شوید در آن نباشد.

ماست و شوید و یا شوید پلو هم که دیگر جزء غذاهایی هستند که هر زمان و در هر شرایطی برایمان دلچسب و یادآور دوران کودکی مان هستند.

در این مطلب قصد داریم تا در مورد مزایای استفاده از شوید خشک با جزئیات بیشتری صحبت کنیم.

شوید خشک
شوید خشک

استفاده از شوید خشک به عنوان دمنوش معجزه آسا

یکی از مزایای شوید خشک که حتما طرفداران دمنوش های گیاهی آن را تجربه کرده اند و احتمالا جزء دمنوش های محبوب آن ها هم است دمنوش شوید می باشد. دمنوش های گیاهی علاوه بر طعم و عطر دلپذیری که دارند. به دلیل وجود خواص بسیار زیاد همواره مورد توجه افراد با سبک های غذایی مختلف بوده اند. در اینجا برای اینکه با این خواص آشنایی بیشتری داشته باشیم، شاید بهتر باشد به چند مورد از آن ها به طور خاص برای شوید خشک اشاره کنیم.

اثر معجزه آسا در درمان نواقص پوستی

دمنوش شوید به دلیل اینکه  غنی از مواد آنتی اکسیدانی است، به صورت موثری می تواند در خنثی کردن مواد اکسیدان و رادیکال های آزاد موجود در سلول ها اثر گذار باشد. وجود مواد اکسیدانی و رادیکال های آزاد در سلول سبب می شود تا مواد زائد در سلول ها تجمع پیدا کند. تجمع مواد زائد سبب تسریع کردن پیری پوست و در نتیجه ایجاد ظاهر نامناسب در پوست می شود. بنابراین استفاده از دمنوش شوید می تواند تا حد بسیار زیادی مواد زائد رسوب کرده در پوست را کاهش و سبب جوانسازی و افزایش طراوت پوست شود.

اثر معجزه آسا در لاغری و کاهش وزن

به طور کلی دمنوش های گیاهی چون شوید می تواند میزان اسید خون را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. همین خاصیت در دمنوش های گیاهی چون شوید سبب شده تا این نوشیدنی ها را به عنوان نوشیدنی های آلکالاین بشناسند. مطالعات اخیر در این زمینه نشان می دهد که این دمنوش ها قابلیت بالایی در افزایش ظرفیت قلیایی بدن داشته و می توانند از طریق کاهش اسید خون روند اکسیژن رسانی را به صورت موثری بهبود ببخشند. زمانی که روند اکسیژن رسانی در بدن ما بهبود یابد سبب می شود تا  متابولیسم بدن نیز احیاء پیدا کرده و به جای ذخیره مواد غذایی آن ها را وارد پروسه ی سوخت وساز کند. افزایش سوخت وساز بدن در کنار اینکه سبب کاهش میزان ذخیره ی چربی بدن می شود، همچنین می تواند سبب کاهش اشتهای کاذب در افراد شود.

اثر معجزه آسا در تامین کلسیم بدن

زمانی که صحبت از تامین کلسیم بدن می شود، بیشتر افراد تصور می کنند که تنها مواد غذایی چون لبنیات دارای کلسیم هستند و برای تامین کلسیم بدن باید روزانه مواد لبنی استفاده کنند. شاید خیلی برایتان جالب و البته عجیب باشد که بدانید، طبق مطالعات صورت گرفته اخیر استفاده از لبنیات به صورت روزانه، علاوه بر اینکه سبب تامین کلسیم خون به صورت موثر نمی شود، بلکه به دلیل وجود پروتئین کاینزین، مواد لبنی تا حد زیادی  در افزایش التهاب در بدن نقش دارند. این در حالی است که مواد گیاهی به خصوص دمنوش های گیاهی دارای هیچ نوع ماده ی محرک التهاب در بدن نبوده و علاوه بر این سرشار از کلسیم می باشد. در میان دمنوش های گیاهی دمنوش شوید خشک و به دلیل دارا بودن کلسیم فراوان بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

اثر معجزه آسا در درمان مشکلات خواب و استرس

دمنوش های گیاهی به دلیل دارا بودن مواد آرامش بخشی چون فلاونوئیدها بسیار مورد توجه هستند. اخیرا مطالعات زیادی بر روی اثرات آرامش بخشی این دمنوش ها صورت گرفته و نشان داده که استفاده پیوسته از این دمنوش ها می تواند تا حد زیادی مشکلات بی خوابی را در افراد بهبود ببخشد. دمنوش شوید خشک به دلیل دارا بودن مواد ارامش بخش و القای فرایند های تولید این ترکیبات در بدن بسیار مورد توجه می باشد.

شوید خشک
شوید خشک

شوید خشک را از کجا خریداری کنیم؟

مواد غذایی خشک به ویژه سبزیجات دارای پتانسیل بالایی در جذب رطوبت و میکروب ها هستند. برای همین منظور فرایندهای تهیه، خشک کردن و نگهداری از آن ها باید تحت شرایط علمی و درست صورت گرفته باشد. اما شاید سوال پیش آمده برای بسیاری از افراد این باشد که از چه طریق می توانیم از شرایط تهیه این مواد اطمینان داشته باشیم؟

در پاسخ باید بگویم که تنها زمانی شما می توانید از کیفیت و سلامت مواد غذایی خشک به ویژه سبزیجات  اطمینان حاصل کنید که این مواد غذایی را از مراکز معتبر خرید تهیه کرده باشید. در همین راستا فروشگاه اینترنتی سبزی خشک با به کار گیری کادری مجرب و کارشناسان زبده در این زمینه اقدام به تهیه سبزیجات خشک با رعایت تمامی اصول علمی و بهداشتی کرده است. با نگاه اولیه به سایت این مرکز متوجه خواهید شده که انواع سبزیجات خشک در مقادیر متفاوت در این سایت موجود می باشد.

کلام آخر

استفاده از دمنوش های شوید خشک علاوه بر اینکه تجربه ای یک طعم دلپذیر از این دمنوش را در ذهن شما بر جای خواهد گذاشت، همچنین دارای خواص معجزه آسایی بوده که در درمان نواقص پوستی و مشکلات خواب بسیار موثر و مفید می باشد. در تهیه سبزیجات خشک توجه به کیفیت و نحوه تهیه آن ها بسیار حائز اهمیت می باشد.

شرکت سبزی خشک شما را به خرید عمده بهترین محصولات انواع سبزی خشک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فرم مشاوره و سفارش

ایمیل

Aramazizi111@gmail.com

مدیریت سبزی خشک

مدیر مجموعه ما

آرزو عزیزی سراجی

مشاوره تلفنی