نعناع خشک برگ

مشاوره و سفارش

پیشگفتار

در این مقاله قصد داریم تا در مورد کاربردهای نعناع خشک برگ صحبت کنیم. احتمالا زمانی که اسم نعناع به گوشتان می خورد، خواسته و یا ناخواسته طعم های دلپذیر آش ها و سالاد ها در ذهن تان تداعی می شود. بوی نعناع داغ آش ها هر کسی را مجذوب خوردن این آش ها می کند. از حق نگذریم عطر و طعم سبزی نعناع ار همه سبزیجات معطر بیشتر و به قول دوستان اهل دل مست کننده است. اگر نگاه کوتاهی به انواع غذاهای ایرانی داشته باشیم، قطعا متوجه خواهیم شد که نعناع وجود جدایی ناپذیر در این غذاها است. یک طعم دهنده ی فوق العاده که قادر است هر نوع غذایی را به طعم دلخواه ما نزدیک کند. در این مطلب قصد داریم تا در مورد کاربرد های این سبزی معطر صحبت کنیم.

شما می توانید جهت خرید عمده نعناع خشک برگ با کارشناسان فروش مجموعه سبزی خشک تماس بگیرید و استعلام قیمت نمایید .

 

نعناع خشک برگ
نعناع خشک برگ

ارزش غذایی نعناع خشک برگ

گیاه نعناع به عنوان یک سبزی معطر دارای خواص منحصر به فردی است. سبزی نعناع در کنار عطر و طعم دلپذیر دارای ارزش غذایی بالایی بوده که به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

یکی از خواص گیاه نعناع که بسیار مورد توجه قرار گرفته دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی فوق العاده در این گیاه است. این گیاه خواص آنی اکسیدانی خود را مدیون وجود رنگدانه های شفاف و سبز خود است. این رنگ دانه ها دارای کلروفیل بوده که منبع مواد آنتی اکسیدانی در این گیاه به حساب می آیند.

جالب است که بدانید گیاه نعناع دارای روغن می باشد. روغن نعناع دارای خواص بی نظیری است که وجود این خواص را مدیون وجود ماده موثره هایی چون

اسید های فولیک:

اسید فولیک پیش ساز ویتامین ب 9 می باشد. این ویتامین تاثیر بسیار زیادی در خونسازی و تشکیل گلبول های قرمز بازی می کند. بدون وجود این ویتامین در خون آهن موجود در غذا جذب نشده و بدون هیچ فایده ای دفع خواهد شد.

فیتوسترول: این ترکیب یک استرول گیاهی به حساب می آید. برای آشنایی بیشتر با این ترکیب باید بگویم، در حقیقت معادل کلسترول است، ولی نوع گیاهی کلسترول به حساب می آید. با اینکه در بدن بعد از جذب شدن، دوباره دفع می شود، اما طبق مطالعات صورت گرفته اخیر دارای خواص آنتی اکسیدانی بالایی است. و از دیگر خواص آن می توان به تاثیر این ترکیب در جذب بهتر ویتامین دی و کلسیم اشاره کرد.

تریترپین ها:

این دسته از ترکیبات جزء پلی ایزوپرنوئیدها هستند. جالب است که بدانید پلی ایزوپرنوئیدها تاثیر فراوانی در سلامت پوست و مو دارند. چرا که دولیکول یک ترکیب پلی ایزوپرنوئیدی می باشد که در ساخت کربوهیدرات های پوستی نقش دارد. با توجه به این مورد، مصرف نعناع می تواند تا حدود بسیار زیادی در افزایش سلامت پوست از طریق تامین این ترکیبات نقش داشته باشد. شاید برایتان بسیار جالب باشد که بدانید، کرم های بسیار گران قیمتی پوست که شرکت های سازنده آن ها ادعا می کنند دارای اثرات درمانی ترمیمی است، دارای نوع سنتزی پلی ایزوپرنوئیدها هستند، که طبیعتا تاثیر نوع سنتزی بسیار کمتر از نوع طبیعی می باشد.

فلاونوئیدها:

این ترکیبات نیز دارای خواص شگفت انگیزی در تنظیم چرخه خواب و بیداری در افراد هستند. به گونه ای جزء ترکیبات آرام بخش طبیعی به حساب می آیند.

با توجه به مطالب گفته شده استفاده پیوسته از نعناع خشک برگ می تواند تا حدود بسیار زیادی نیازهای افراد را برطرف کند. توجه به این نکته ضروری است که شاید مواد سنتزی و یا مکمل هایی نیز موجود باشند که بتوانند این خواص را داشته باشند، ولی نعناع خشک برگ به عنوان یک مکمل که دارای خواص منحصر به فردی است، برخلاف مکمل های سنتزی دارای عوارض هم نیست.

نعناع خشک برگ

استفاده از نعناع خشک برگ به در تهیه اسموتی ها

نعناع به عنوان جزء جدایی ناپذیر در تهیه انواع اسموتی ها می باشد. همانطور که شاید کم و بیش اطلاع داشته باشید اسموتی های گیاهی دارای خواص بی نظیری هستند که می توان به پاکسازی اندام هایی مثل کلیه و کبد اشاره کرد. وجود گیاه نعناع در این میکس های گیاهی، علاوه بر ایجاد عطر و دلپذیر و جذاب، همچنین دارای خواص شگفت انگیزی در کاهش چربی های رسوب کرده در کبد می باشد. همین مورد سبب شده تا از آن به عنوان موثرترین ماده در درمان کبد چرب استفاده کنند.

استفاده از نعناع خشک برگ در تهیه دمنوش ها

نعناع به عنوان جزء جدایی ناپذیر کافه ها و رستوران های شیک می باشد. از یک منظری می توان گفت نعناع از نظر شهرت در بین سبزیجات، به گونه ای یک سلبریتی به شمار می روند. گیاه نعناع وجود این شهرت را تا حدود بسیار  زیادی مدیون عطر و طعم دلپذیری است که در دمنوش های کافه ها و رستوران ها ایجاد می کند. شاید بسیار کم برایتان اتفاق افتاده باشد که به کافه و یا رستورانی مراجعه کرده باشید و دمنوش نعناع و یا میکس های این سبزی معطر جزء منوی آن ها نبوده باشد.

نعناع خشک برگ
نعناع خشک برگ

مزایای استفاده از نوع خشک گیاه نعناع

استفاده از سبزیجات خشک دارای مزایای بسیاری است که از مهم ترین آن ها می توانیم که سهولت نگهداری و همواره در دسترس بودن آن ها اشاره کنیم. شاید تجربیاتی از این دست را زیاد داشته اید که گیاه نعناع تازه را تهیه و در یخچال قرار داده اید. ولی پس از 2 یا 3 روز مشاهده کردید که گیاه تغییر رنگ و طعم داده است. استفاده از نوع فریزی نعناع هم به هیچ عنوان دارای عطر و طعم دلپذیری در غذاها نیست. تنها راه حل پیشنهادی استفاده از نوع خشک این گیاه می باشد که در کنار خواص شگفت انگیز، همواره عطر و طعم خود را هم حفظ می کند.

کلام آخر

استفاده از نعناع خشک برگ کاربرد فراوانی در طعم دهی غذاهای ما ایرانیان دارد. استفاده از نعناع به ویژه نوع خشک این گیاه آنقدر با غذاهای ما عجین شده است که گاهی اوقات فراموش می کنیم که ممکن است این گیاه دارای چه خواص شگفت انگیزی باشد از خواص این گیاه می توان به خواص آنتی اکسیدانی و نقش آن در سلامت پوست اشاره کرد. روغن نعناع دارای ماده موثره های متعددی است که سبب شده تا به عنوان یک مکمل طبیعی در سلامت بدن نقش داشته باشد.

شرکت سبزی خشک شما را به خرید عمده بهترین محصولات انواع سبزی خشک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فرم مشاوره و سفارش

ایمیل

Aramazizi111@gmail.com

مدیریت سبزی خشک

مدیر مجموعه ما

آرزو عزیزی سراجی

مشاوره تلفنی